zakładanie działalności

 logo

 

 

 • 20 lat doświadczenia
  20 lat doświadczenia

  Z księgowością jesteśmy związani już ponad 20 lat, więc mamy odpowiednie doświadczenie. Zaufało nam wielu Klientów, którym za to dziękujemy. Zapraszamy do współpracy.

 • Certyfikowani księgowi
  Certyfikowani księgowi

  Księgowość i rachunki to nasza pasja i w tym mamy doświadczenie. W ofercie naszego biura rachunkowego znajdziesz, między innymi, ofertę usług księgowych.

 • Biegły rewident
  Biegły rewident

  To niezależny ekspert posiadający uprawnienia do dokonywania ogólnie pojętej rewizji finansowej (sporządzanie raportów, wydawanie opinii prowadzonych sprawozdań finansowo-księgowych).

 • Radca prawny
  Radca prawny

  Współpracujemy z radcą prawnym, którego zadaniem jest świadczenie pomocy prawnej podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym.

 • Wszechstronna pomoc
  Wszechstronna pomoc

  Naszym Klientom dajemy przede wszystkim usługi na najwyższym poziomie i pomagamy w szerokim zakresie. Między innymi, udzielamy wskazówek, w jaki sposób można optymalizować przychody i koszty w firmie.

Biuro rachunkowe i księgowe Warszawa Praga, zakładanie obsługa działalnościKażdego dnia powstają pomysły oraz decyzje dotyczące otwierania działalności. Naszym Klientom, którzy chcą założyć działalność gospodarczą doradzamy w kwestii wyboru optymalnej formy prawnej, formy opodatkowania, formy rozliczenia, itd. Naszym Klientom oferujemy profesjonalną obsługę na każdym etapie życia działalności gospodarczej.

 

Zakładanie i obsługa działalności gospodarczej

Niektóre rodzaje działalności gospodarczej wymagają spełnienia pewnych wymogów, na przykład odbioru miejsca prowadzenia działalności przez Sanepid, uzyskania zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej (określone w przepisach):

 • ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w zakresie np. sprzedaży alkoholu.
 • Inne ustawy, na przykład: o grach i zakładach wzajemnych w zakresie np. salonu z automatami (z dnia 29 lipca 1992 r.).

Działalność gospodarcza oraz jej rozpoczęcie wymaga spełnienia określonych wymogów formalnych. Osoby rozpoczynające działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej mogą dokonać wpisu za pośrednictwem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wprowadzone niedawno w urzędach dzielnicowych lub gminnych tzw. jedno okienko pozwala na załatwienie wszelkich formalności związanych z działalnością gospodarczą na druku CEIDG-1. Integralną częścią wniosku o wpis do CEIDG jest:

 • wpis albo zmiana wpisu do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON).
 • zgłoszenie identyfikacyjnego lub aktualizacyjnego, o którym mowa w przepisach o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.
 • zgłoszenie płatnika składek lub jego zmiany w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych.
 • przyjęcie oświadczenia o wyborze przez przedsiębiorcę formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych albo wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej.

 

Kolejnym etapem w procesie uruchamiania działalności gospodarczej jest obowiązek dokonania zgłoszenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na druku ZUA lub ZZA przedsiębiorcy do obowiązkowych ubezpieczeń. W przypadku działalności zobligowanej do rozliczenia się z podatku VAT w Urzędzie Skarbowym należy złożyć deklarację VAT-R (opłata rejestracyjna 170 złotych, od 2015 roku opłata dobrowolna). Ponadto każdy przedsiębiorca musi posiadać firmowy rachunek bankowy, zgodnie z Ustawą z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Konto firmowe służy również do rozliczeń z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Firmowy rachunek bankowy należy zgłosić odpowiednio do formy prowadzonej działalności w CEIDG bądź US.

 

Wszystkie czynności związane z otwarciem działalności gospodarczej mogą być wykonane w imieniu Klienta przez nasze biuro rachunkowe. Przedstawimy również optymalne warianty opodatkowania, wyboru formy prawnej oraz pomożemy załatwić wszystkie formalności.

 

Zakładanie, rejestracja i obsługa spółek

Każdego dnia powstają pomysły oraz decyzje dotyczące otwierania działalności. Naszym Klientom, którzy chcą założyć działalność w formie Spółki doradzamy w kwestii wyboru optymalnej formy prawnej. Na potrzeby naszych Klientów opracowujemy dostosowane do potrzeb i oczekiwań projekty umów. Dbamy również o to, aby znalazły się w nich zapisy umożliwiające skuteczne zarządzanie spółką i kapitałem Spółki. Oferujemy zakładanie, rejestrację i całościową obsługę spółek na każdym etapie jej istnienia.

 

Podczas zakładania i rejestracji Spółki zapewniamy, między innymi:

 • opracowanie zapisów umowy Spółki oraz pomagamy w jej zawarciu.
 • przygotowanie pozostałych dokumentów (status, formularze rejestrowe).
 • przeprowadzenie procesu założenia Spółki z o.o. wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).
 • rejestrację w niezbędnych organach państwowych: ZUS, US, GUS.
 • pomoc przy zakładaniu rachunku bankowego.

 

Zajmujemy się bieżącą obsługą finansowo – księgową spółek.

 

 

 

Umów się na spotkanie już dziś!